Вибір керуючої компанії вигоди і переваги

Сьогодні багато мешканців багатоквартирних будинків все частіше задаються питанням вибору керуючої компанії, яка зможе якісно і своєчасно надавати послугу управління будинком, куди входить весь комплекс робіт, які раніше виконувалися ЖЕКами, які набили оскому.

Якщо ще рік тому процедура відходу від ЖЕКу до вибраного мешканцями управителю була «сира», то вже сьогодні цей процес повністю регламентований. І багато будинків через неї або вже пройшли, або ще перебувають в стадії оформлення.

Як виявилося, нічого складного в цьому немає. Необхідно просто бажання людей і їх об’єднана, мотивована позиція в ухваленні рішення. Тому що всі переваги реформи ЖКГ, в частині надання права вибору управителя мешканцям (співвласникам) багатоквартирного будинку, очевидні.

Перший такий плюс – співвласники разом з управителем вибирають і конкурентний тариф. Іншими словами, ціну на послугу тепер встановлює не орган влади у вигляді виконкому, а самі мешканці (співвласники) разом з обраним управителем. І управитель (переважно юридична особа – підприємство) зобов’язаний згідно типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, надавати якісні та своєчасні послуги з утримання прибудинкової території, обслуговування внутрішніх інженерних мереж (вода, тепло, каналізація, електрика), технічного обслуговування ліфта, і навіть виконувати регламентні ремонти в рамках тарифу. Погодьтеся, що до реформи ЖЕКам на якість послуг, що надаються було просто наплювати, а непомірну квартплату вони тупо збирали незалежно від цієї самої якості.

Таким чином, наступна перевага – формування конкурентного ринку житлово-комунальних послуг, де мешканець (співвласник) вже переходить в статус клієнта, а не є дійною коровою для ЖЕКів та місцевих органів влади, контролюючих ці неефективні комунальні підприємства.

Третій плюс, не менш важливий, – це те, що співвласник більше відчуває себе власником своєї квартири, місць загального користування в будинку і прибудинкової території. І спільно з обраним управителем мешканці в змозі навести в своїх будинках порядок, а також бачити, що оплачуваний ними тариф по управлінню багатоквартирним будинком дійсно витрачатися за призначенням.

Підводячи підсумок, можна говорити про реальний незалежний статус мешканців (співвласників), які сьогодні можуть, буквально протягом одного-двох місяців, позбутися ЖЕКів, нав’язаних виконкомами з необґрунтовано завищеними тарифами. І вибрати собі підприємство – управителя, який буде зацікавлений в якісному наданні послуг мешканцям, що є для нього клієнтами. Тому що сьогодні ринок житлових послуг став нарешті повністю конкурентним …

Догори