Підготовка до опалювального сезону в багатоквартирному будинку

Підготовка до опалювального сезону в багатоквартирному будинку

Підготовка до опалювального сезону в багатоквартирному будинку – це комплекс заходів, спрямований на стабільну та довгострокову подачу тепла в житлові та нежитлові приміщення. Виконується завдання перед початком опалювального сезону – за 2-3 місяці. Багато підприємств, з обслуговування багатоквартирних будинків, пропонують подібні заходи проводити в літній час. Причина проста – більше часу на багаторазові тестові запуски, при виявленні проблем.

 

Підготовка до опалювального сезону в багатоквартирному будинку

 

Насамперед виконується перевірка цілісності внутрішньо-будинкової тепло-магістралі. Проводиться візуальний огляд труб на предмет відколів і інших фізичних ушкоджень. Перевіряється робота кранів і заглушок – обертання по різьбі і цілісність вкладишів.

 

Виконується тестовий запуск опалювальної системи. Співвласники будинку візуально оглядають все батареї, наповнені водою, в квартирах на предмет протікання. Якщо були зафіксовані проблеми, вода спускається з системи опалення. Виконуються ремонтно-відновлювальні роботи. По закінченню ремонту вода знову подається в систему опалення, для перевірки цілісності труб або батареї.

 

На вході і виході опалювальної системи встановлюються датчики тиску. Використовується спеціальний компресор, який закачує в труби холодну воду. Показання датчиків порівнюються.

 

  • Якщо розбіг в тиску незначний (в межах норми), то опалювальна система справна і готова до сезонної експлуатації.
  • При виявленні значного розбігу в тиску, на вході і виході, виконується процедура «гідроудар». У систему подається вода з підвищеним тиском. Сильним напором води з системи вимивається сміття, накип та іржа. Виконується повторний тестовий запуск, порівнюються показники датчиків тиску.
  • Якщо результат залишився незмінним (показники сильно різняться), проводиться локальна чистка або заміна стояків (батареї). Проблема із засміченням системи опалення часто зачіпає багатоповерхові будинки, що знаходяться в експлуатації понад 40-50 років. Для власників квартир подібна процедура обтяжлива. Особливо для тих, у кого недавно був виконаний косметичний ремонт. Відмова від заміни батареї або труб відіб’ється на ефективності опалення всього стояка. Усувати проблему доведеться в будь-якому випадку.

 

 

Особливості обслуговування і наслідки

 

 

Якщо для нагріву повітря в приміщеннях використовується газове обладнання, виконується ряд додаткових заходів. Підготовка до опалювального сезону в багатоквартирному будинку спалюванням газу або твердого палива, вимагає огляду котлів і печей. Для виконання завдання залучаються фахівці з газового господарства. Для запуску обладнання потрібно мати дозвільні документи державного зразка.

 

Ігнорування перерахованих заходів співвласниками багатоквартирного будинку може привести до плачевних наслідків. У кращому випадку, будівлю не підключать до системи центрального опалення вчасно. Будь-який витік технічної води в будинку позначиться на вартості послуг опалення для мешканців. Прорив труб в будівлі, при сильних морозах, призведе до відключення подачі тепла. А це загрожує замерзанням води в теплотрасі. Результат – фізичне пошкодження труб і припинення теплопостачання до найближчого потепління.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://avarijka.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/444.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}