Як вибрати керуючу компанію і не прогадати

Прийняті Верховною Радою України Закони «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» і «Про житлово-комунальні послуги», нарешті, запрацювали повною мірою, формуючи по-справжньому конкурентний і вільний від впливу недбайливих чиновників місцевих органів влади ринок надання житлових послуг. І тепер, співвласники багатоквартирного будинку мають право вибирати собі управителя, який буде відповідати їх критеріям вибору, а не платити завищені тарифи нав’язаному ЖЕКу, який до того ж абсолютно не має на меті виконувати сервіс будинку якісно і в строк. Однак постає питання, як правильно вибрати управителя? Яким критеріям він повинен відповідати? На що звертати увагу?

І ось відповіді. Перше, необхідно просто поглянути на статутний фонд компанії. Логіка підказує, що фірма зі статутним фондом в 2000 грн вже менш приваблива (якщо не сказати більше), ніж підприємство зі статутним фондом, наприклад, в 500 000 грн або 1 000 000 грн. Пам’ятайте, шарлатани ніколи не стануть вкладати в підприємство великі гроші, не маючи серйозних намірів закріпитися на ринку, боротися за клієнта і якісно виконувати свої зобов’язання. Якщо статутний фонд 2000 грн – швидше за все, у компанії є просто бажання заробити скоріше гроші, а потім вони з ними можуть і зникнути.

Далі, дивіться на персонал підприємства. Хто на ньому працює? Чи є фахівці, які будуть надавати послуги з утримання будинку та обслуговування інженерних мереж. Чи є головний інженер, який забезпечує сервіс внутрішньо-будинкових мереж. Тут є важливий момент – наявність власної цілодобової аварійної служби. Ну, або хоча б, аварійної служби за контрактом субпідряду. А якщо у вас в будинку щось сталося вночі? Те підприємство, яке такої служби не має, просто не в змозі буде виконати якісно надані послуги.

Наступний критерій вибору – наявність будинків, які обслуговує обране вами підприємство. Нехай їх буде не так багато, але вони повинні бути.

Зверніть увагу також на роботу компанії з платіжними системами. В ідеалі, управитель повинен мати автоматизовану програму обліку та нарахування квартплати поквартирно і за квадратні метри, яка буде сумісна з великим банком, що працює з платіжками від населення. Або ж така програма може бути у підприємства на аутсорсинг, тобто на договорі субпідряду з тим же банком.

І, нарешті, ціна за послуги. Вона може бути різна. Тут співвласники мають право самі домовлятися про тариф з керуючою компанією, але при цьому слід дивитися на підхід підприємства до формування вимог до якості виконуваних ними робіт, за які мешканці будуть платити. Вони повинні бути детально розписані в додатку до типового договору на надання послуги управління, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Це поки що самі основні критерії вибору управителя. Не помиліться …

Догори