Будь-якої каналізаційної мережі властиво засмічуватись. У домашніх і побутових умовах, на внутрішньої основі стічних труб накопичується жир, волосся, сторонні предмети або тверді частинки побутових відходів. У вирішенні проблеми зі сміттям може допомогти хімічна або механічна чистка. Перший варіант націлений тільки на органіку і частіше просто не ефективний. І навіть може нанести шкоду трубам або фітингам на металевій основі. Гарантовано усунути проблему допоможе тільки електромеханічна прочистка каналізації. В Україні, метод очищення труб вважається не тільки сучасним і швидким, а дуже продуктивним і привабливим за ціною.
Електромеханічна прочистка каналізації: що це
Електричне обладнання являє собою ручний інструмент з обертовим шпинделем. На зразок дрилі. Тільки замість свердел робочим компонентом виступають насадки у вигляді спірального троса. Відрізняються ці насадки товщиною, довжиною і жорсткістю. Трос може бути звичайним, або мати посилені насадки – скребки і фрези.
Особливість електромеханічної чистки в ефективності. Інструмент здатний обертати спіральний трос на заданих оборотах навіть при проходженні декількох кутів в 90 градусів по каналізаційній магістралі. Велика кількість насадок на ринку дозволяє підібрати оснащення під будь-який тип труб. З урахуванням діаметра і міцності. Інструмент може використовуватися для створення каналу до загального стоку (розбивка пробки), або для вилучення чужорідних предметів з системи. Тобто, шпиндель обертається в обох напрямках.
Що стосується обладнання, то професіонали найчастіше використовують інструмент німецького бренду Rothenberger. Незалежно від модифікацій, оснащення володіє відмінною продуктивністю і універсальністю в застосуванні.
Механічна чистка – ручна або електрична: що краще
Не можна сказати, що ручний трос для прочищення каналізаційних труб малоефективний. Однак на якісне виконання завдання потрібно затратити не одну годину. Особливо в тих випадках, коли на підставах труб присутні тверді нарости або відкладення. Електричний пристрій значно ефективніше – не вимагає фізичних зусиль і в рази швидше справляється з проблемою.
Якщо користувач бажає заощадити – однозначно краще використовувати механічний пристрій, усуваючи засмічення власними силами. Недоліки такого рішення – витрати по часу, низька якість очищення і фізична втома після роботи. І, можливо, фінансові витрати, адже потрібно ще купити ручний інструмент, якщо його немає в наявності.
У тих випадках, коли користувачеві потрібна максимальна ефективність в стислі терміни, найкращим рішенням стане електромеханічне прочищення каналізації. Скориставшись послугами професіоналів, замовник отримує необхідний результат. При очищенні стічних труб виконавець несе повну відповідальність за цілісність магістралі і гарантовано виконує поставлене завдання.
Взагалі, з чищенням каналізаційних труб краще не затягувати. Повільно йде вода, в стік потрапив сторонній предмет або присутній смердючий запах – перший сигнал користувачеві, що з каналізацією щось не так. Ігнорування проблеми може обернутися великими витратами для власника. З жорсткими засміченнями не завжди справляється навіть механічне очищення. Може знадобитися гідравлічна промивка або демонтаж каналізаційної системи. А це вже зовсім інші фінансові витрати.